Težak poraz Bosne u Groningenu

Fena
Košarkaši sarajevske Bosne Royal izgubili su u Groningenu od ekipe Donara s 94:56, u petom kolu FIBA Europa Cupa.

Sarajevski tim nije uspio parirati mnogo kvalitetnijem holandskom protivniku koji je od prvog minuta bez većih problema kontrolisao tok utakmice.

Prvu četvrtinu domaći košarkaši su dobili s 23:8, a Bosna je u drugoj četvrtini odigrala dosta bolje i taj period utakmice dobila s 20:14.

Ipak, domaćin nije dozvolio da se Sarajlije priključe rezultatski, te su treću četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 30:10, te uklonili bilo kakvu dilemu oko pobjednika ovog meča.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Bruinsma s 34 poena i deset skokova, dok je Curry imao učinak od 17 poena, šest skokova i pet asistencija.

U timu Bosne Royal istaknuo se Miković s 18 poena i četiri asistencije, dok su po 12 poena ubacili Knežević i Bradford.

Bosna je nakon pet odigranih mečeva u ovom takmičenju upisala isto toliko poraza.