Studenti bolji od Širokog u Skenderiji

Košarkaški klub Bosna Royal slavio je večeras u 12. kolu Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine protiv Širokog Brijega rezultatom 78:70.

Prvih deset minuta pripalo je Bosni koja je ovaj period riješila u svoju korist rezultatom 23:13. U drugoj četvrtini puno bolja igra gostiju iz Hercegovine. Široki Brijeg je drugih deset minuta riješio u svoju korist rezultatom 25:14 i u drugo poluvrijeme ušao sa jednim poenom prednosti (38:37).

U trećoj četvrtini izjednačen susret, a u posljednju četvrtinu ušlo se s neriješenim rezultatom (55:55). Bosna je na startu napravila seriju 9:1, zadržala prednost do kraja i slavila rezultatom 78:70.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Knežević sa 22 poena, dok je Raashad dodao 15. U Širokom po 14 poena postigli su Dario i Mario Drežnjak.