Solidno izdanje Muse: Netsi prokockali prednost od 20 poena razlike i izgubili

Arhiv / Ilustracija

Brooklyn Netsi su ove sezone priredili nekoliko iznenađenja, ali su neočekivanim porazom na svom parketu još jednom pokazali da su čudljiva ekipa.

Pobjedu u Barclays Centeru odnijeli su Charlotte Hornetsi, 108:113.

Polovinom druge četvrtine nije mirisalo na takav kraj, Netsi su imali prednost od 20 poena (52:32), ali su ipak dozvolili protivniku da se vrati u meč. Ekipe su tako u zadnji minut susreta ušle u egalu (106:106), da bi gosti vezanim poenima raspoloženog Devontea Grahama otišli na 106:111 i tu je postalo jasno ko će dvoranu napustiti kao pobjednik.

Graham je ujedno bio najefikasniji kod Hornetsa sa čak 40 poena, dok je Spencer Dinwiddie predvodio strijelce Netsa (24 poena).

Naš Džanan Musa bio je solidan, za 16 minuta u igri upisao je 4 poena (šut 1-3), 2 skoka i jednu ukradenu loptu.