Raspoloženi Jusuf Nurkić vodio Portland do pobjede

PrtScr / Sjajni Nurkić dominirao protiv Brooklyna

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je sjajan meč u pobjedi Portlanda protiv Brooklyna na gostujućem terenu rezultatom 113:99, a on je postigao 27 poena.

Prvo poluvrijeme obilježila je poprilično oprezna igra i jedne i druge ekipe s puno promašaja, te su otišli na pauzu sa izjednačenim rezultatom. Početak drugog poluvremena gosti su se otvorili i preuzeli vodstvo, te su do samog kraja kontrolisali tok utakmice.

Najefikasniji igrač na meču bio je sjajni bh. centar Nurkić koji je za nešto više od 28 minuta postigao 27 poena, imao je 12 skokova i jednu asistenciju. Nurkić je imao sjajan postotak šuta iz igre (10 od 15).

Odličnu igru Nurkića prokomentarisao je i oficijelni komentator, a u jednom trenutku rekao je da Nurkić dijeli bosanske blokade.

Popularna bh. košarkaš je nakon utakmice dao intervju novinarima, nakon čega se je fotografisao sa bh. navijačima.