Portland protiv Sixersa u petoj brzini, gosti bez šanse protiv Nurkića i društva

Jusuf Nurkić je ponovo imao zapažen nastup u pobjedi Portlanda nad Philadelphijom (129:95).

Sixersi bez Joela Embiida (povreda koljena) nisu imali šanse u Moda Centeru, jer su već nakon prvog poluvremena bili u zaostatku od 29 poena (41:70).

Nurkić je bio na visini zadatka kao i u prethodnim susretima. Na terenu je proveo svega 21 minutu i za to vrijeme ostvario – 14 poena, sedam skokova, tri asistencije te po blokadu i ukradenu loptu.

Briljirao je CJ McCollum (35 poena), dok su još dvocifreni bili Damian Lillard (15) i Al-Farouq Aminu (16).

Portland je trenutno sedmi na Zapadu sa omjerom 21-16, Philadelphia je četvrta na Istoku sa 23-14.