Portland pretrpio debakl na vlastitom parketu: Nurkić upisao novi double-double

Nakon serije pobjeda, uslijedilo je grubo prizemljenje za Trail Blazerse. Portland je pretrpio drugi najteži poraz ove sezone i to na svom parketu.

Utah je slavila u Moda Centeru sa ubjedljivih 120:90, ponajprije zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.

Jusuf Nurkić je upisao double-double za 27 minuta u igri (10 poena, 10 skokova, 4 asistencije, 2 blokade i jedna ukradena lopta), ali ovo je bila jedna od rijetkih utakmica u kojoj nijedan košarkaš nije postigao više od 20 poena (Damian Lillard 19).

S druge strane, blistali su Ricky Rubio (24 poena, 8 asistencija) i veteran Kyle Korver (18 poena, 4 skoka).

Trail Blazersi su trenutno šesti na Zapadu sa omjerom 18-14, Jazz je na 12. mjestu konferencije sa 16-17.