Nurkić postigao četiri poena i sedam skokova u porazu Portlanda

Sacramento Kingsi su na svom parketu ugostili Portland Trail Blazerse, i u rezultatski neizvjesnoj utakmici na kraju slavili pobjedu rezultatom 86:82.

Prva četvrtina završena je rezultatom 20:19 u korist Portlanda, da bi se i druga četvrtina igrala koš za koš, tako da se na poluvrijeme otišlo sa jednim poenom prednosti domaćina.

Drugi dio meča je donio nastavak neizvjesnog dvoboja.

I u trećoj četvrtini je bilo neizvjesno, te se igralo koš za koš sve do zadnjeg perioda kada Kingsi preuzimaju prednost koju do kraja uspijevaju održati.

Kingse je do pobjede predvodio Willie Cauley-Stein sa 22 poena i 10 skokova, dok su George Hill i Garrett Temple ubacili po 14 poena.

U ekipi Blazersa odličnu partiju je pružio Damian Lillard koji je postigao 29 koševa. CJ McCollum je dodao 19, dok je Jusuf Nurkić meč zvaršio sa četiri poena, sedam skokova, jednom asistencijom i dvije ukradene lopte.