Napeta utakmica na Grbavci: Split savladao Spars Realway

U 16. kolu ABA 2 lge košarkaši Splita savladali su kao gosti na Grbavici ekipu Spars Realway rezultatom 81:84.

Svi putevi vode na Grbavicu: Podržimo KK Spars Realway protiv Splita

Gosti iz Splita su dobili prvu četvrtinu sa 21:28, a do poluvremena sarajevski tim je imao zaostatak od šest koševa (45:51).

Treći period bio je veoma izjednačen, Sparsi su uspjeli nekoliko puta da priđu gostima na tri koša, ali nisu uspjeli da prekorenu rezultat u svoju korist.

Dramatična završnica na kraju utakmice, minuta i po prije kraja domaći su izjednačili, ali Split je nedugo zatim poveo.

Nedim Buza sa 19 poena bio je najefikasniji u redovima našeg prestavnika, a pratili su ga Strong sa 18 i Kamenjaš sa 16 poena. Splićane je do trijumfa predvodio Gabrić sa 19 koševa, Vranković je dodao 13, a Perković 12 ubačaja, piše Scsport.ba.