Musi svega dvije minute u teškom porazu Brooklyna

Brooklyn Netsi seriju poraza očito ne mogu zaustaviti. Peti zaredom su zabilježili sinoć na parketu svog Barclays Centera, aktuelni prvaci Toronto Raptorsi bili su ubjedljivi, 102:121.

Prethodna dešavanja u meču nisu nagovještavala debakl, domaći tim je u prvom poluvremenu imao i 16 poena prednosti (52:36). Međutim, Netsi su dopustili gostima da se vrate u utakmicu, a zatim se i potpuno raspali u zadnjoj četvrtini.

Bekovi Toronta su odigrali odlično. Fred VanVleet je ostvario 29 poena i 11 asistencija, Kyle Lowry 26 poena. Dobru podršku imali su u Sergeu Ibaki (21 poen, 12 skokova). Kod Brooklyna je ponovo najefikasniji bio Spencer Dinwiddie (23 poena).

Džanan Musa, iako je pružio sjajnu partiju u susretu protiv Dallasa prije dvije večeri i bio drugi strijelac ekipe, ponovo je u nemilosti trenera Kennyja Atkinsona. Bh. košarkaš je dobio svega dvije zadnje minute, takozvani “garbage time”, kad je pitanje pobjednika bilo riješeno. Postigao je dva poena.