Maestralni Džanan Musa postigao rekord seniorske karijere

U 9. kolu ABA lige košarkaši Cedevite bili su bolji od Mornara s 99:74 i tako upisali šestu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Zagrepčani su bili bolji većinu utakmice i zasluženo su slavili. Na poluvremenu su imali 10 poena prednosti, a uoči četvrte četvrtine bili su na +20. Gosti su posljednju dionicu otvorili serijom 10:0, no bilo je to sve od njih jer je Cedevita potom odgovorila s 14:0.

U dresu Cedevite napadački je sjajan bio Džanan Musa, koji je za nešto više od 26 minuta u igri upisao 35 poena, pet skokova i tri asistencije uz nevjerojatan šut: 5-6 za dva poena, 5-6, za tri poena i 10-11 s linije slobodnih bacanja.

U redovima Cedevite bio je zapažen još jedan bh. reprezentativac: Andrija Stipanović je upisao 10 poena i tri skoka.