... / Ljubitelji košarke jeste li spremni: Ovo je kompletan raspored i satnica Mundobasketa

25. 08. 2019. u 15:58:00 Radiosarajevo.ba

Shares:56

Svjetsko prvenstvo u košarci je pred vratima. Najbolji košarkaši svijeta (bar oni koji su se odzavali) igrat će Mundobasket u Kini, a takmičenje počinje naredne subote, tačnije 31. augusta.

iz svake preliminarne grupe po dvije ekipe idu dalje, ukrštaju se redom A i B grupa, C i D, E i F, te G i H, a i iz novoformiranih grupa I, J, K, L takođe će po dvije selekcije nastaviti borbu za medalje.

Pogledajte kompletan raspored mečeva na Svjetskom prvenstvu u Kini: 

Subota, 31. august

- 09.30 Angola – Srbija

- 10 Poljska – Venecuela

- 10.30 Rusija – Nigerija

- 13.30 Filipini – Italija

- 14 Obala Slonovače – Kina

- 14.30 Argentina – Južna Koreja

- 14.30 Španija – Tunis

Nedjelja, 1. septembar

- 09.30 Kanada – Australija

- 10 Novi Zeland – Brazil

- 10.30 Turska – Japan

- 10.30 Dominikanska Republika – Jordan

- 13.30 Senegal – Litvanija

- 14 Grčka – Crna Gora

- 14.30 Češka – SAD

- 14.30 Francuska – Njemačka

Ponedjeljak, 2. septembar

09.30 Italija – Angola
10 Venecuela – Obala Slonovače
10.30 Nigerija – Argentina
10.30 Tunis – Iran
13.30 Srbija – Filipini
14 Kina – Poljska
14.30 Južna Koreja – Rusija
14.30 Portoriko – Španija

Utorak, 3. septembar

09.30 Australija – Senegal
10 Crna Gora – Novi Zeland
10.30 Japan – Češka
10.30 Njemačka – Dominikanska Republika
13.30 Litvanija – Kanada
14 Brazil – Grčka
14.30 SAD – Turska
14.30 Jordan – Francuska

Srijeda, 4. septembar

09.30 Angola – Filipini
10 Obala Slonovače – Poljska
10.30 Južna Koreja – Nigerija
10.30 Portoriko – Tunis
13.30 Italija – Srbija
14 Venecuela – Kina
14.30 Rusija – Argentina
14.30 Španija – Iran

Četvrtak, 5. septembar

09.30 Kanada – Senegal
10 Brazil – Crna Gora
10.30 Turska – Češka
10.30 Njemačka – Jordan
13.30 Litvanija – Australija
14 Grčka – Novi Zeland
14.30 SAD – Japan
14.30 Dominikanska Republika – Francuska

 

GRUPA A

1. kolo – subota, 31. avgust
10 Poljska – Vencuela
14 Obala Slonovače – Kina
2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
10 Venecuela – Obala Slonovače
14 Kina – Poljska
3. kolo – srijeda, 4. septembar
10 Obala Slonovače – Poljska
14 Venecuela – Kina

GRUPA B

1. kolo – subota, 31. avgust
10.30 Rusija – Nigerija
14.30 Argentina – Južna Koreja
2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
10.30 Nigerija – Argentina
14.30 Južna Koreja – Rusija
3. kolo – srijeda, 4. septembar
10.30 Južna Koreja – Nigerija
14.30 Rusija – Argentina

GRUPA C

1. kolo – subota, 31. avgust
10.30 Iran – Portoriko
14.30 Španija – Tunis
2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
10.30 Tunis – Iran
14.30 Portoriko – Španija
3. kolo – srijeda, 4. septembar
10.30 Portoriko – Tunis
14.30 Španija – Iran

GRUPA D

1. kolo – subota, 31. avgust
09.30 Angola – Srbija
13.30 Filipini – Italija
2. kolo – ponedjeljak, 2. septembar
09.30 Italija – Angola
13.30 Srbija – Filipini
3. kolo – srijeda, 4. septembar
09.30 Angola – Filipini
13.30 Italija – Srbija

GRUPA E

1. kolo – nedjelja, 1. septembar
10.30 Turska – Japan
14.30 Češka – SAD
2. kolo – utorak, 3. septembar
10.30 Japan – Češka
14.30 SAD – Turska
3. kolo – četvrtak, 5. septembar
10.30 Turska – Češka
14.30 SAD – Japan

GRUPA F

1. kolo – nedjelja, 1. septembar
10 Novi Zeland – Brazil
14 Grčka – Crna Gora
2. kolo – utorak, 3. septembar
10 Crna Gora – Novi Zeland
14 Brazil – Grčka
3. kolo – četvrtak, 5. septembar
10 Brazil – Crna Gora
14 Grčka – Novi Zeland

GRUPA G

1. kolo – nedjelja, 1. septembar
10.30 Dominikanska Republika – Jordan
14.30 Francuska – Njemačka
2. kolo – utorak, 3. septembar
10.30 Njemačka – Dominikanska Republika
14.30 Jordan – Francuska
3. kolo – četvrtak, 5. septembar
10.30 Njemačka – Jordan
14.30 Dominikanska Republika – Francuska

GRUPA H

1. kolo – nedjelja, 1. septembar
9.30 Kanada – Australija
13.30 Senegal – Litvanija
2. kolo – utorak, 3. septembar
9.30 Australija – Senegal
13.30 Litvanija – Kanada
3. kolo – četvrtak, 5. septembar
9.30 Kanada – Senegal
13.30 Litvanija – Australija

 

NEMA KOMENTARA