Golden State napravio "break" i poveo u finalnoj seriji protiv Houstona

Košarkaški Golden Statea upisali su u prvom susretu finalne serije protiv Houston Rocketsa pobjedu na gostujućem terenu rezultatom 119:106.

Rocketsi su prvih 12 minuta riješili u svoju korist rezultatom 30:29. Nastavilo se igrati u istom ritmu i u drugoj četvrtini, a nakon 24 minute igre u Houstonu rezultat je bio 56:56.

Warriorsi su bili bolji protivnik u drugom poluvremenu. Ekipa i Oaklanda treću četvrtinu riješila je u svoju korist rezultatom 31:24 i do kraja zadržala prednost i upisala trijumf rezultatom 119:106.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kevin Durant sa 37 postignutih poena, dok je Klay Thompson dodao 28. U redovima Rocketsa 41 poen postigao je James Harden.