Debakl komšija u četvrtfinalu: Argentina izbacila Srbiju sa Mundobasketa

Twitter / Debakl komšija: Argentina izbacila Srbiju sa Mundobasketa

Košarkaši Argentine priredili su iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Kini i  iz borbe za medalje u četvrtfinalnom susretu uizbacili favoriziranu Srbiju, koja je bila jedna od glavnih kandidata za zlatnu medalju

Gaučosi su se plasirali u polufinale nakon pobjede nad našim komšijama od 97:87.

Tri od četiri četvrtine igre pripale su Argentini (Srbija dobila samo treću sa 18:14).

Završnica susreta bila je zanimljiva. Garino pogađa za 76:62, a Đorđević trađi time-out. Luis Scola, koji imao 39 godina, uzima loptu pored dva igrača Srbije i pogađa za 78:73 u 35. minutu. Iskusni centar i u sljedećem napadu pogađa - 80:73. I Campazzo koristi smušenu odbranu Srbije - 82:73.

Bjelica trojkom vraća Srbiju u meč - 82:76 na četiri i po minuta prije kraja i to je bilo sve od naših komšija.

Ubrzo je Scola pogodio, uz dodatno slobodno bacanje za 87:76. Nakon toga rutinski Argentina privodi kraju duel i slavi pobjedu za plasman u polufinale gdje će igrati protiv boljeg iz duela SAD - Francuska