Clippersi nastavljaju gaziti rivale: Giannis predvodio Buckse do prve pobjede

O. K.

Na sinoćnjem programu najjače košarkaške lige na svijetu odigrane su tri utakmice.

U prvoj utakmici Atlanta Hawksi su pobijedili Detroit Pistonse rezultatom 117:100.

Najviše poena za Hawkse imao je Trae Young, koji je postigao 38 poena uz devet asistencija i sedam skokova.

Na strani Pistonsa, Derick Rose je sa klupe utrpao 27 poena Hawksima, a najveću pomoć imao je u Adreu Drummondu koji je ubacio 21 poena.

U prvom derbiju večeri, Milwaukee je porazio Houston sa 117:11.

Rocketsi su odlično otvorili meč, a na poluvrijeme su otišli i sa prednošću od 16 poena pri rezultatu 66:50. U drugom poluvremenu, Giannis Antetokounmpo je pokazao zašto je MVP lige. U trećoj četvrtini Bucksi su prelomili defanzivu Rocketsa i na kraju slavili.

Giannis je zabilježio svoj 15. triple-double (30 poena, 13 skokova i 11 asistencija), dok je Middletton ubacio 11 poena uz osam poena.

Dvojac Houstona Harden-Westbrook pokazao je svoje prve slabosti. James Harden postigao je "samo" 19 poena uz očajan šut iz igre 2/13, ali je zabilježio i 14 asistencija.

Russel Westbrook postigao je 24 poena uz 16 skokova.

Clippersi su ove sezone krenuli furiozno, a nakon gradskih rivala Lakersa, nastradali su i prošlogodišnji finalisti Warriorsi 141:122.

Warriorsi ni u jednom dijelu utakmice nisu vodili, dok je najveća prednost Clippersa bila 31 poen.

Kawhi Leonard kubacio je 21 poen uz šut iz igre 9/17, čemu je dodao devet asistencija dok je Lou Williams s klupe postigao 22 poena.

Steph Curry postigao je 23 poena za Warriorse dok je D'Angelo Russell ubacio 20 poena.