Budućnost slavila u Zagrebu, odlični nastupi Gordića, Muse i Stipanovića

Košarkaški klub Cedevita poražen je u drugom kolu TOP 16 faze Eruocupa na svom parketu u Zagrebu od Košarkaškog kluba Budućnost iz Podgorice rezultatom 78:75.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu pa je nakon prvih deset minuta igre ekipa iz Zagreba imala osam poena prednosti (22:14). Na odmor je domaćin otišao sa devet poena prednosti (43:34) i činilo se kako će Cedevita upisati prvu pobjedu u TOP 16 fazi Eurocupa.

Budućnost je do preokreta došla u trećoj četvrtini. Ovaj period igre ekipa iz Podgorice riješila je u svoju korist rezultatom 29:13. Domaćin je uspio riješiti posljednjih deset minuta u svoju korist rezultatom 19:15, ali je Budućnost na kraju slavila 78:75.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine upisali su odlične nastupe. Gordić je postigao 18 poena za Budućnost, Musa 14, a Stipanović 13 u redovima Cedevite.