Finale Europskog prvenstva: Bh. kadeti poraženi od Rusije, ali idu u A-diviziju

Kadetska košarkaška reprezentacije BiH osvojila je srebrenu medalju na Europskom prvenstvu B-divizije u Sarajevu.

U velikom finalu "zmajići" su poraženi od reprezentacije Rusije (77:83) u meču odigranom u dvorani "Sabit Hadžić" na Ilidži.

Nakon što su Rusi dobili prvu četvrtinu minimalnim rezultatom (19:20), drugi period donosi veliki pad u igri naše selekcije. Na odmor se odlazi s prednošću Rusije od čak 21 poena (27:48).

Na krilima podrške s prepunih tribina, puleni Admira Prašovića vraćaju se u trećoj četvrtini koju su dobili 28:15 i prišli na osam poena zaostatka (55:63).

U 32. minuti U16 reprezentacija BiH prilazi na šest poena (60:66), ali nije bilo snage za potpuni preokret. U pretposljednjem minutu bh. kadeti dolaze na -5 (75:80) kada je Matsev pogodio trojku i riješio utakmicu.

Rusi su uspjeli privesti utakmicu kraja i zabilježiti pobjedu. Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Đorđe Gobović s 16 poena, Alem Huseinović (15) i Aleksa Gatarić (11).

I pored poraza u finalu, reprezentacija BiH je osigurala povratak u A-diviziju Europskog prvenstva