Cibona porazom krenula u novu sezonu, a Crvena zvezda pobjedom

Košarkaši Cibone porazom su krenuli u novi sezonu regionalne ABA lige, bolji od njih su u Sremskoj Mitrovici bili igrači Mega Bemaxa sa 95-88 (31-22, 26-26, 23-19, 15-21).

Cibona je odigrala katastrofalno loše u odbrani, već u prvoj četvrtini je primila 31 poen, do poluvremena 57, a krajem treće četvrtine je bilo velikih 20 razlike za domaće (80-60). Serijom 11-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine Cibona je nakratko vratila nadu u povratak, no uslijedile su nove pogreške u izvođenju lopte, promašena slobodna bacanja te su domaći dvije minute prije kraja imali sigurnih 94-81.

Konačnih 95-88 čak niti ne odražava pravo stanje stvari na parketu.

U drugom nedjeljnom susretu košarkaši Crvene zvezde su u pohod pohod na četvrtu uzastopnu titulu krenuli trijumfom u Beogradu protiv ekipe iz Bara, pobijedivši je s 88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27).