Atletičarka (12) osvaja zlatne medalje u "Nike tenama" koje je napravila sama

Twitter/Screenshot / Rhea Bullos

12-godišnja atletičarka s Filipina osvojila je tri zlatne medalje u "Nike tenisicama" koje je napravila sama.

Rhea Bullos svoje je tenisice napravila u potpunosti od zavoja, a njena priča brzo je postala viralna na društvenim mrežama.

Bullos je u svojim tenisicama od zavoja dominirala na takmičenju Iloilo Schools Sports Council Meet, gdje je osvojila tri zlata u različitim disciplinama - bila je prva u utrkama na 400 metara, 800 metara i 1500 metara.

Fotografije njenih stopala i "Nike tenisica" brzo su se proširile društvenim mrežama i stigle do glavnog trenera jednog profesionalnog tima na Filipinima.

Jeff Cariaso, trener košarkaške ekipe Alaska Aces, na Twitteru je objavio jedan od postova i zamolio svoje pratitelje za kontakt mlade trkačice.

Za manje od dva sata Cariaso je dobio detalje koje je tražio i javio se Rhei i njenom timu, a i mnogi drugi na društvenim mrežama iskazali su želju da pomognu mladoj trkačici.