Damir Džumhur protiv Marcela Granollersa u osmini finala Dubaija

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur u prvom kolu ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju, slavio je protiv trećeg tenisera svijeta Stana Wawrinke rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4) i 6:3.

Wawrinka je mnogo bolje otvorio meč, došao do 3:0, ali se Damir brzo vratio, izjednačio i prvi set riješio u tie breaku (7:4). Od samog početka drugog seta Damir je bio bolji igrač, napravio je break i riješio drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Protivnik Damira Džumhura u osmini finala ATP turnira u Dubaiju bit će Španac Marcel Granollers-Pujol. Naš teniser igrao je dva puta protiv Španca. Granollers je bio bolji u prvom kolu Indian Wellsa 2016. godine rezultatom 2:0, po setovima 6:1 i 6:0.

Godinu ranije Granollers je predao meč Džumhuru u Casablanci pri rezultatu 3:0 u prvom setu za našeg tenisera.

Granollers je u prvom kolu izbacio Čeha Jirija Veselyja rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:2.