Beč: Džumhur izgubio skoro dobiven meč protiv Karlovića

Fena
/ Foto: Facebook
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u osmini finala ATP turnira serije 500 u Beču, vrijednog 1,88 miliona eura.

Džumhur je izgubio od hrvatskog tenisera Ive Karlovića s 2:1 u setovima, odnosno rezultatom 7:6 (8:6), 4:6 i 7:6 (7:5), nakon više od dva sata igre.

Najboljih bh. teniser propustio je veliku šansu jer je u trećem odlučujućem setu vodio 5:2 i servirao za meč.

Međutim, Karlović se nije predao, uspio je dva puta oduzeti servis Džumiju i odvesti set u "tie-break" u kojem je bio bolji.

Karlović će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča između Rusa Karena Khachanova i Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.