18. kolo: Vogošća bolja u gradskom derbiju

Fena
/ Fena
Rukometaši Vogošće Poljine Hills pobijedili su večeras u dvorani 'Ramiz Salčin' sarajevsku Bosnu s 25:20 (13:12) u susretu 18. kola Premijer lige BiH.

Vogošća je gostujućim trijumfom protiv Bosne došla do 15. ovosezonske pobjede, kojom se dodatno učvrstila na prvom mjestu ligaške tabele.

Bosni je u ovom meču trebala pobjeda da ostane u igri za plasman među najbolje četiri ekipe koje će se boriti za titulu prvaka, ali su "studenti" porazom znatno umanjili šanse.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a okončano je rezultatom 12:13 u korist gostiju iz Vogošće.

Do 10-ak minuta prije kraja rukometaši Bosne održavali su priključak s liderom Premijer lige BiH, ali je tada kvalitet Vogošće došao do izražaja.

Gosti su u posljednjim minutama meča ''stegli'' odbranu i zahvaljujući nizu uspješnih napada pet minuta do kraja otišli na +4 (19:23), čime je utakmica bila riješena.

Rezultati večerašnjih utakmica 18. kola: Bosna - Vogošća 20:25, Sloga - Krajina 38:31, Goražde - Borac 22:23, Krivaja - Maglaj 21:20, Čelik - Zrinjski 29:33.

Sutra igraju: Derventa - Konjuh (19).

Tabela: Vogošča 46, Borac 39, Zrinsjki 31, Konjuh 28 (-1), Derventa 28 (-1), Bosna 25 (-1), Goražde 22 (-1), Magla 21, Sloga 21 (-1), Krivaja 19 (-1), Čelik 15, Prijedopr 13 (-1), Krajina 9.