Željezničar se oprostio od Evrope nakon poraza od AIK-a u Švedskoj

Fudbaleri Željezničara večeras su igrali revanš utakmicu 2. pretkola Europa lige protiv švedskog AIK-a.

Prva utakmica u Sarajevu završila je bez golova.

Prije početka utakmice došlo je do incidenta na ulazu u stadion Friends Arena gdje su se potukli navijači Željezničara i AIK-a, ali policija je brzo reagirala.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0, a najveću priliku imao je AIK preko Markannena u 26. minuti.

Na samom početku drugog poluvremena hladan tuš za navijače sarajevskih Plavih.

Kapiten Šveđana Nike Johansson u 48. minuti pogodio je glavom nakon ubačaja za 1:0.

A-Z_1-0 by clipsbh

AIK je i nakon gola nastavio da napada gol Željezničara, ali nisu uspjeli doći do još jednog gola.

Nakon što se situacija smirila, i Željezničar je počeo da prijeti golu AIK-a.

Tako je u 71. minuti veliku priliku propustio Nikolić nakon brze kontre Željezničara.

A-Z_Nikolić by clipsbh

Nikolić je u 77. minuti bio u još boljoj prilici, ali je nakon njegovog šuta loptu sa same gol-linije "skinuo" Nyholm.

A-Z_Linija by clipsbh

Nakon toga AIK je sve dileme riješio u 85. minuti golom Goitoma.

A-Z_2-0 by clipsbh

Sarajevski Željezničar se tako porazom od 2:0 oprostio od evropskih takmičenja za ovu sezonu.