Željezničar pobijedio Metalleghe na Grbavici, Sarajevu bod s Pecare

Radiosarajevo.ba / Željezničar-Metalleghe
Fudbaleri Željezničara savladali su ekipu Metalleghea s 2:1 na Grbavici u okviru 10. kola Premijer lige BiH.

Domaća ekipa povela je u 10. minuti iz penala nakon što je u kaznenom prostoru oboren Miroslav Stevanović, a Ivan Lendrić bio je siguran izvođač s 11 metara.

Rezultat je povisio Sandi Križman u 42. minutu, da bi konačan rezultat postavio rezervni igrač gostiju Stefan Smiljanić u 75. minuti.

Željezničar je tokom cijele utakmice bio dominantniji i opasniji protivnik, s nekoliko ozbiljnih prilika preko Radinovića i Stevanovića, koji je u finišu utakmice pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Gosti iz Jajca do gola nisu uspjeli kreirati nijednu konkretnu šansu ispred gola Željezničara, a prvi udarac na gol su uputili tek u 35. minuti.

Utakmicu su gledali i reprezentativci BiH u sjedećoj odbojci, koji su na nedavno završenim Paraolimpijskim igrama osvojili srebro.

Uoči utakmice predstavnici Metalleghea uručili su poklon povodom 95. godina Željezničara.

Sarajevo je danas na Pecari došlo do boda nakon teške utakmice pune preokreta. Konačni rezultat glasio je 2:2.