Veliki trijumf Uniteda: Mladi Rashford slomio Hull u sudijskoj nadoknadi

Manchester United u trećem kolu engleskog Premiershipa gostovao je kod Hull Cityja. Susret je završen pobjedom Uniteda rezultatom 1:0.

Prvu priliku na susretu imali su gosti. Anthony Martial je uposlio Zlatana Ibrahimovića, ali njegov udarac odlazi preko prečke. Domaćin je pokušao u 25. minuti susreta, ali udarac Snodgrassa odlazi preko prečke.

Mata je pokušao u 37. minuti, međutim njegov udarac zaustavlja Eldin Jakupović. Do odlaska na odmor pokušali su Ibrahimović i Rooney, ali promjene rezultata nije bilo.

Pokušavala je ekipa Josea Mourinha i u drugom poluvremenu. Prilike su se redale pred golom Jakupovića, ali Ibrahimović, Rashford, Mkhitaryan i Rooney nisu pronašli put do mreže. United je do tri boda došao u 92. minuti sureta. Nakon asistencije Rooneya pogodio je Rashford.