UŽIVO: Bosna i Hercegovina - Kipar 2:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na stadionu Bilino polje u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo igra protiv reprezentacije Kipra.
90+3'

Kraj! Bosna i Hercegovina pobijedila je Kipar rezultatom 2:0!

90+2'

Nakon desetog kornera, sjajan skok Spahića, ali golman brani.

86'

Pjanić pokušao ubaciti loptu Džeki pred golom, ali golman hvata loptu.

85'

Džeko je pokušao uposliti Ibiševića, ali je pas bio netačan.

81'

Centrirao je Miralem Pjanić, a svoj drugi pogodak postigao Edin Džeko.

81'

GOOOOOOOOOOOOOOL!

79'

Tino Sven Sušić zamijenio Edina Višću.

75'

Udarac Milana Đurića pogađa samo spoljni dio mreže Kiprana.

74'

Nakon novog kornera reprezentacije Bosne i Hercegovine nije bilo uzbuđenja.

72'

Hajrović je odlično uposlio Džeku, a kapiten pokušava zaobići golmana Kipra i gubi loptu.

70'

Pogriješili su Kiprani, Pjanić uposlio Džeku koji matira nemoćnog Pnayia.

70'

GOOOOOOOOOOOOOL!

69'

Medunjanin je pronašao Džeku u šesnaestercu, ali se napadč Rome poslužio rukom pa je sudija prekinuo igru.

65'

Fantastičan udarac Hajrovića odlično brani Panayi, a u nastavku akcije Đurić ne pogađa mrežu Kipra.

64'

Izet Hajrović ulazi u igru umjesto Seada Kolašinca.

60'

Šutirao je Medunjanin iz slobodnog udarca sa 30-ak metara od gola Kipra, ali pravo u odlično postavljenog Panayia.

58'

Pjanić je opet sjajno proigrao Džeku, ali opet je fantastično intervenisao Panayi.

55'

Odličan centaršut Miralema Pjanića ne koristi Edin Džeko. Opet je šutirao preko prečke.

53'

Centaršut Edina Višće nije iskoristio Edin Džeko, iako je golman "otišao u prazno".

52'

Na početku drugog poluvremena većinom se igra na sredini terena. Bez velikih prilika na obje strane terena.

48'

Udarac Edina Džeke sa 20-ak metara odlazi preko prečke gola Kipra.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Bilino polje.

21:32

Kraj prvog poluvremena na Bilinom polju. Bosna i Hercegovina - Kipar 0:0.

45'

Dvije minute nadoknade izgubljenog vremena u prvom poluvremenu.

44'

Još jedan loš centaršut Miralema Pjanića. Prvih 45 minuta po svemu sudeći bit će završeno bez golova.

41'

Prekid u Zenici, pomoć se ukazuje fudbaleru Kipra, Sotiriou.

39'

Odličan pokušaj Christofija zaustavio je Begović. Korner za Kipar.

37'

Još jedan korner nismo uspjeli iskoristiti.

36'

Đurić je spustio lotu za Džeku, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine pogađa samo spoljni dio mreže.

34'

Pokušali su Kiprani, ali lopta odlazi pored stative gola Begovića.

31'

Đurić ovaj put nije ima sreće, njegov pokušaj odlazi pored stative gola Kipra.

29'

Edin Džeko je pokušao uposliti Miralema Pjanića, ali je odbrana Kipra opet sigurna.

28'

Novi pokušaj Milana Đurića, ali i ovaj udarac glavom zaustavlja Panayi.

24'

Nakon udarca Pjanića novi korner za našu reprezentaciju, ali opet bez opasnosti.

23'

Višća je šutirao, a opet je siguran golman Kipra. Novi korner za našu reprezentaciju nije donio uzbuđenja.

22'

Trenutno se ništa ne dešava na terenu Bilinog polja.

19'

Lulić je pokušao uposliti Džeku, ali je još jednom golman Kipra na mjestu.

16'

Pokušaj Edina Džeke nakon centaršuta Vranješa bez problema je zaustavio golman Kipra.

14'

Kipar je zaprijetio, ali se mreža Begovića nije zatresla,

11'

Pokušaj Đurića nakon kornera, ali siguran je Panayi.

10'

Kolašinac je pokušao uposliti Džeku, ali dobro reaguje odbrana Kipra.

6'

Džeko je poslao odličnu loptu za Đurića, ali je golman Kipra oprezan i otklanja opasnost. U nastavku akcije neprecizan je Pjanić.

5'

Pokušaj Pjanića nakon asistencije Višće odlazi pored stative gola Kipra.

4'

Reprezentativci Bosne i Hercegovine nametnuli su svoj ritam igre i imaju inicijativu na otvaranju utakmice.

2'

Pjanić je izveo korner, ali nije bilo promjene rezultata.

1'

Počela je utakmica na Bilinom polju. Sretno Zmajevi!

20:40

Sudije večerašnje utakmice dolaze iz Španije. Glavni sudija je Javier Estrada, a njegovi pomoćnici Miguel Martinez i Teodoro Sobrino.

20:35

Zmajevi nemaju poraza u Zenici pod palicom Mehmeda Baždarevića. Upisali smo četiri pobjede i jedan remi (Irska).

20:30

Baždarević je u odnosu na utakmicu s Belgijom napravio četiri izmjene. Na terenu su umjesto Bičakčića, Zukanovića, Jajala i Ibešivća, Vranješ, Šunjić, Višća i Đurić.

20:25

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je pravu katastrofu u prošlom kolu. Belgija je u petak slavila rzultatom 4:0.

20:21

Reprezentacija Kipra ima dva poraza na svom kontu. U prvom susretu poraženi su od Belgije rezultatom 3:0, dok su u drugom bolji bili Grci (2:0).

20:18

Trenutno se na stadionu Bilino polje nalazi između osam i devet hiljada gledalaca.

20:15

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Kipra odigrale su dosad dvije utakmice. U prošlim kvalifikacijama Kipar je slavio u Zenici rezultatom 2:1, dok je naša reprezentacija bila bolja u Nikoziji rezultatom 3:2.

20:10

Selektor reprezentacije Kipra odlučio se za sljedećih 11:

Panayi, Junior, Demetriou, Sotiriou, Christofi, Alexandrou, Laban, Artymatas, Laifis, Kastanos i Makris.

20:05

Poznat je sastav naše reprezentacije za večerašnju utakmicu. Baždarević je na teren poslao sljedećih 11:

Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Medunjanin, Pjanić, Džeko, Šunjić, Lulić, Đurić, Višća.

20:00

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prenos utakmice između Bosne i Hercegovine i Kipra.