Real Madrid će se žaliti: Zašto Messi nije kažnjen 2009. godine?

Real Madrid je u nedjelju slavio protiv Barcelone na Camp Nou stadionu u prvom susretu Superkupa Španije rezultatom 3:1, a utakmicu je obilježio crveni karton Cristiana Ronalda.

Ronaldo je u igru ušao u drugom poluvremenu. U završnici susreta postigao je pogodak za vodstvo Reala (2:1), a potom je zbog skidanja dresa dobio žuti karton. Nekoliko minuta kasnije dobio je i drugi žuti karton zbog simuliranja.

Nakon što mu je sudija pokazao crveni karton, Ronaldo ga je blago odgurnuo, a jučer mu je španski Savez izrekao suspenziju od pet utakmica.

Kraljevi su odlučili da se žale na ovu odluku, vjerovatno ponukani odlukom španskog Saveza da ne kazni Messija zbog odgurivanja sudije 2009. godine u El Clasicu.