Preokret "orlova" u Tbilisiju, Turska završila posao za 13 minuta

/ Turska - Finska 2:0 (Foto: Anadolija)
U prvim utakmicama današnjeg programa kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji reprezentacija Srbije je u grupi D u gostima savladala selekciju Gruzije s 3:1, dok je Turska na svom terenu pobijedila Finsku 2:0 (grupa I).

Srbija je privremeno izbila na čelo grupe D nakon preokreta u Tbilisiju. Domaćin je poveo golom Katcharava, nakon katastrofalne greške Kolarova, u 6. minute, dok su rezultat preokrenuli Tadić (45), Mitrović (64) i Gaćinović (86).

Reprezentacija Turske je ostala u trci za plasman u Rusiju nakon trijumfa u Antaliji protiv Finske 2:0. Oba gola postigao je Cenk Tosun u 9. i 13. minuti.