Pjanić čeka promociju, Džeko pogodio, Krunićev Empoli senzacija kola

/ Twitter
Nakon utakmica 32. kola Prvenstva Italije jasno je da samo čudo može spriječiti Juventus u pohodu na novu titulu.

"Stara dama" je bez mnogo problema, s dva gola Higuaina, slavila u Pescari, a Miralem Pjanić je igrao u prvom poluvremenu.

Da je Atalanta ove sezone neugodan protivnik svim favoritima uvjerili su se fudbaleri Rome. "Vučica" nije mogla osvojiti više od boda na Olimpicu nakon što je Atalanta vodila golom Jasmina Kurtića.

Za konačnih 1:1 pobrinuo se svojim 25. golom u sezoni Edin Džeko. Inače, 25. gol postigao je i Andrea Belotti u remiju Torina i Crotonea.

U derbiju kola Milan je u posljednjim sekundama sudijskog vremena stigao do boda protiv gradskog rivala Intera, dok je Empoli, za koji je svih 90 minuta podigrao Rade Krunić, ostvario veliku pobjedu u Firenci.

Rezultati: Inter – Milan 2:2, Cagliari – Chievo 4:0, Fiorentina – Empoli 1:2, Genoa – Lazio 2:2, Palermo – Bologna 0:0, Pescara – Juventus 0:2, Roma – Atalanta 1:1, Torino – Crotone 1:1.

Tabela: Juventus 80, Roma 72, Napoli 67 (-1), Lazio 61, Atalanta 60, Milan 58, Inter 56…