Nogometaši Širokog Brijega odigrali neriješeno u gostima kod Aberdeena

Facebook / Detalj s utakmice
Fudbaleri Širokog Brijega večeras su odigrali prvu utakmicu 2. pretkola Europa lige na Pittodrie stadionu protiv Aberdeena a rezultatat na kraju utakmice je glasio 1:1, što je veliki uspjeh za bh. tim.

Aberdeen je od početka susreta krenuo ofanzivno i na samom početku odmah nekoliko puta zaprijetio golu gostiju s Pecare, što im se isplatilo golom koji je u 18. minuti postigao Christie.

Nakon vodstva domaćih, nogometaši Širokog su zaigrali bolje te su do kraja prvog poluvremena stvorili nekoliko prilika, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće.

U drugo poluvrijeme, nogometaši Širokog ulaze odlučnije, te kreiraju nekoliko uspješnih napada ali mreža domaćih se nije zatresla.

Međutim, u 69. minuti Stipo Marković donosi izjednačenje za Široki Brijeg.

Za domaće dobru priliku je imao Maynard u 73 minuti ali se rezultat nije mijenjao.

Do kraja utakmice igralo se otvoreno na obje strane, međutim utakmica je završena 1:1, što predstavlja veliki uspjeh za ekipu Širokog Brijega i dobar kapital za revanš.