Juventus odnio tri boda iz Rima

Torinski Juventus slavio je danas u prvom susretu drugog kola talijanske Serije A protiv Lazija u Rimu rezultatom 1:0.

Juventus je prvi zaprijetio. U devetoj minuti pokušao je Paulo Dybala, ali njegov udarac brani golman Lazija. Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, a jednu od boljih propustio je Kwadwo Asamoah u 34. minuti. Njegov udarac zaustavio je Marchetti. Ostalo je nakon prvih 45 minuta bez golova.

Stara dama do vodstva dolazi u 66. minuti susreta. Dybala je asistirao, a loptu u mrežu poslao Sami Khedira. Domaćin je mogao izjednačiti u 75. minuti, ali je udarac Gabarróna otišao preko prečke Buffonovog gola. Ostalo je 1:0 za Juventus.