Hrvatska sve bliža plasmanu, Irska i Vels odigrali bez golova

Hrvatska je na Maksimiru savladala Ukrajinu sa 1:0, te se još više približila plasmanu na SP.

Odluka o pobjedniku pala je u 38. minuti kada je nakon akcije Vatrenih Kalinić izvanredno reagovao i postigao lijep gol novu pobjedu Hrvatske koja ih je ostavila na vrhu grupe sa 13 bodova.

U istoj grupi Island je sa 1:2 pobijedio Kosovo.

Utakmica u okviru grupe G između Italije i Albanije prekinuta je u 58. minuti zbog bakljade gostujućih navijača, ali se nakon 20 minuta nastavila i Azzurri su stigli do nove pobjede rezultatom 2:0 pogocima De Rossija i Immobilea.

Od ostalih rezultata vrijedi spomenuti remi Irske i Velsa koji potpuno odgovara Srbiji, te sigurne pobjede Španije protiv Izraela (3:1) i Makedonije protiv Lihtenštajna (0:3)