Golom Cristiana Ronalda Portugal savladao Rusiju

Anadolija
Fudbalska reprezentacija Portugala je u drugom kolu grupe "A" na FIFA Kupu konfederacija savladala selekciju Rusije rezultatom 1:0

Portugal je poveo u 9. minuti golom Cristiana Ronalda koji je glavom poslao loptu u ruski gol.

Rusija je imala izglednu priliku u 24. minuti kada je Aleksandr Golovin šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut blokirala portugalska odbrana.

Portugalci su imali dobru priliku u 32. minuti, ali Ronaldo nije uspio savladati golmana selekcije Rusije.

U nastavku nije bilo golova pa se na odmor otišlo kod rezultata 1:0 za reprezentaciju Portugala.

Portugal je i u drugom poluvremenu imao mnogo više prilika, a jedna od najboljih je zabilježena u 58. minuti kada je šut glavom Andrea Silve blokirala ruska odbrana.

Do kraja meča je bilo još nekoliko solidnih prilika na obje strane, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen, pa je Portugal upisao prvu pobjedu na ovom FIFA Kupu konfederacija.

Drugi susret na rasporedu je u 20 sati, a sastaju se Meksiko i Novi Zeland.

Nakon drugog nekompletiranog kola, u grupi "A" Portugal je prvi sa 4 boda, druga je Rusija sa 3, Meksiko ima jedan, dok je Novi Zeland bez bodova.