Galatasaray eliminiran već u 2. pretkolu Evropske lige

Anadolija
Turski velikan Galatasaray, nakon poraza od 2:0 u prvom meču, večeras je u 2. pretkolu Evropske lige u revanšu u Istanbulu igrao 1:1 protiv švedskog Ostersundsa, čime se oprostio od Evrope.

Galatasaray je u prvom poluvremenu imao mnogo više prilika, ali ih nije iskoristio pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Domaćin je i u drugo poluvrijeme ušao silovito, ali su ipak gosti prvi poveli u 60. minuti golom Brwaa Nourija iz jedanaesterca.

Galatasaray je uspio izjednačiti u 69. minuti preko Ahmeta Yilmaza Calika.

Do kraja meča više nije bilo golova tako da je Ostersunds izbacio velikog favorita u ovom meču i plasirao se u 3. pretkolo Evropske lige.