Majstorija Džeke na startu: Gol za izjednačenje

AS Roma / Edin Džeko
U okviru četvrtog kola Europa lige večeras u Beču svoj duel igraju ekipe Austrije i italijanske Rome, koje se po drugi put susreću u ovom takmičenju.

Tokom prvog susreta u trećem kolu ove dvije ekipe podijelile su bodove i tada je rezultat glasio 3:3, a svoje velike sposobnosti pokazao je i mladi austrijski golman Osman Hadžikić, koji vuče korijene iz Bosne i Hercegovine.

Već u drugom minutu susreta domaća ekipa uspjela je doći do prednosti, a nakon greške odbrane Rome svoj gol je postigao Kayode.

No, već u petoj minuti uzvratila je i Roma, a ponovo je najbolji u redovima italijanskog tima bio Edin Džeko. On je uspio sjajnim udarcem savladati Hadžikića na golu Austrije, te time ekspresno vratiti Romu u igru na ovom susretu.

Dakle, nakon samo pet minuta susreta vidjeli smo dva gola na utakmici u Beču, što je i najava zaista sjajnog susreta.

Džeko-gol_AV-RM_1-1 by mediabh