Pjanić asistirao za pobjedu Juventusa protiv Bologne

U 38. kolu Serie A italijanski prvak Juventus gostovao je na stadionu Renato Dall'Ara u Bologni.

Nakon što je prvo poluvrijeme u Bologni proteklo bez golova, u 52. minuti uz asistentciju Okwonkwoa Taider zabija za 1:0 protiv Stare dame.

Četiri minute kasnije Allegri pravi izmjene na terenu. Šalje Marchisia na odmor, a uvodi bh. reprezentativca Miralema Pjanića, zatim i Khediru šalje na predah, a na teren izvodi Marija Mandžukića.

U 70. minuti golu Da Coste zaprijetio je Paulo Dybala i zabio za izjednačen rezultat.

U produžecima uz Pjanićevu asistenciju za 1:2 zabija Kean M. i tim rezultatom završava utakmica.

Naredne subote Juventus će odigrati finale Lige prvaka protiv Real Madrida u Cardiffu.