San Antonio Spursi prokockali plus 25: Ratnici poveli u finalu Zapada

EPA / Klay Thompson
Košarkaši Golden State Warriorsa su u prvoj utakmici finala Zapada pobijedili San Antonio Spurse rezultatom 113:111.

Spursi su dobili prvu četvrtinu rezultatom 16:30, a onda su sredinom druge četvrtine imali prednost od 25 poena prednosti, bilo je 21:46 nakon čega su se Ratnici vratili na -14, 32:46, ali to je bilo sve što je domaći sastav učinio u prvom dijelu jer se na poluvrijeme otišlo sa 20 poena prednosti Spursa, 42:62.

Gosti su igrali sjajno i u trećoj dionici gdje su imali prednost od 23 poena prednosti, bilo je 55:78, a onda se sedam minuta do kraja povrijedio najbolji igrač Spursa Kawhi Leonard i domaći su se vratili na minus pet, 73:78.

Spursi ipak nisu dopustili da se Ratnici u potpunosti vrate u trećem periodu igre, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednosti gostiju od devet razlike, 81:90. Sedam minuta do kraja utakmice, Ratnici su došli na minus četiri, 90:94, a nedugo poslije bilo je 97:98 da bi potom Durant polaganjem, gdje su sudije trebale svirati korake, donio prvu prednost Golden Stateu poslije dugo vremena.

Poslije vodstva Ratnika 103:100, Aldridge veže četiri poena, a Simmons dodaje dva i Spursi dvije minute do kraja dolaze do vodstva 103:106. U sljedećem napadu Ratnici su dva puta promašili šut za tri poena, ali im se lopta uvijek vraćala u ruke što je Curry kaznio trojkom za izjednačenje rezultata, 106:106 poslije čega je Green pogodio dva plus jedan za tri poena prednosti domaćih.

Potom je Curry pogodio za dva poslije čega je Ginobili zakucao, a nekoliko sekundi poslije Mills je ukrao loptu Thompsonu i potom pogodio dva slobodna bacanja za 111:110. Curry je pogodio za dva, a Aldridge je promašio trojku za produžetak i slavlje Ratnika je moglo početi.

Domaće je do pobjede vodio Curry sa 40 poena, sedam skokova i tri asistencije dok je Durant dodao 34 poena uz pet skokova i četiri asistencije. Još je dvocifren bio Pachulia sa 11 poena, devet skokova i tri asistencije.

Kod Spursa najbolji je bio Aldridge sa 28 poena i osam skokova, te tri asistencije dok je Leonard ubacio 26 poena uz također osam skokova i tri asistencije. Ginobili je susret završio sa 17 poena dok je još dvocifren bio Simmons sa 12 poena, piše Sport1.

Golden State Warriors-San Antonio Spurs 113:111 (16:30, 26:32, 39:28, 32:21)