Košarkašice bolje od Finske na otvaranju Evropskog prvenstva

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 18 godina večeras je pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo dvizije B koje se održava u Sarajevu.

Naša reprezentacija slavila je protiv Finske rezultatom 68:66. Odlično je naša reprezentacija otvorila utakmicu i nakon prvih deset minuta vodila je 19:7. U drugoj četvrtini bolja igra Finske, a naša reprezentacija na odmor odlazi s vodstvom 31:24.

Finska se u trećoj četvrtini potpuno vratila i u posljednjih deset minuta ušla sa svega dva poena zaostatka (50:48). Naša reprezentacija uspjela je sačuvati prednost u posljednjoj četvrtini i slaviti rezultatom 68:66.

Melisa Brčaninović je ubacila 24 poena, zabilježila 16 skokova, 5 asistencija, dvije ukradene lopte i 2 blokade. S druge strane, Helmi Tulonen je zabilježila 23 poena, 9 skokova, 5 asistencija, 4 ukradene lopte i jednu blokadu.