George Karl došao do 1000 pobjede u karijeri

George Karl trener Denver Nuggetsa je uspio doći do 1000. pobjede u karijeri i tako se priključiti Donu Nelsonu, Lennyju Wilkensu, Patu Rileyu, Jerryju Sloanu, Philu Jacksonu i Larryju Brownu koji su ranije uspjevali napraviti ovaj fantastični rezultat. Nuggetsi su slavili protiv Toronta sa 123:116.

Derrick Rose je predvodio Bullse do pobjede na Lakersima sa 29 poena i 9 asistencija. Ovom pobjedom tim iz Chicaga je prekinuo niz od sedam poraza koje su doživljavali protiv tima iz L.A.

Ipač Bullsi su loše otvorili utakmicu jer su u prvih 12 minuta ubacili isto toliko peona, izgubili šest lopti, promašili tri zakucavanja i gubili sa 10 razlike. Međutim u drugoj četvrtini Lakersi su odigrali katastrofalno jer su postigli samo 10 poena. U uzbudljivoj završnici Bryant je promašio slobodna bacanja i utakmica je završena pobjedom Bullsa sa 88:84.

Kod ekipe iz Chicaga, osim Rosea Boozer je postigao double double sa 10 poena i 11 skokova dok je Deng ubacio 14 poena. Kod poraženih Bryant je ubacio 23, a Gasol 21 poen.

Amare Stoudomire igra možda i najbolju košarku u karijeri jer već sedmu utakmicu u nizu postiže više od 30 poena a New York igra fantastično. Sinoćnje žrtve bili su košarkaši Wizardsa koji su poraženi na svom terenu rezultatom 101:98.

Od ostalih rezultata zanimljive su pobjede Spursa nad Hawksima od 108-92. Najbolji igrač San Antonia bili su Jefferson i Ginobili sa po 18 poena, dok je u timu Hawksa najbolji bio Jamal Craford sa 23 poena.

Miami Heat također nastavlja sa svojom dobrom serijom, ovaj put su pobjedili Warriorse na njihovom terenu. Wade je postigao 34, James 25 a Bosh 16 poena u pobjedi rezultatom 106:84.

Indiana - Charlotte 100:92
Toronto - Denver 116:123
Washington - New York 95:101
Chicago - LA Lakers 88:84
Minnesota - Detroit 109:99
Mew Orleans - Oklahoma 92:97
Milweakee - Houston 97:91
San Antonio - Atlanta 108:92