Bosna Royal poražena u Mejdanu od Slobode

Ekipa Slobode je zabilježila novu pobjedu u okviru košarkaške Lige 12. Večeras je u tuzlanskom Mejdanu savladana Bosna Royal sa 92:79.

Domaći su vodili od prve minute i njihova prednost se konstantno povećavala. Na kraju prvog perioda je bilo deset poena prednosti (27:17). Nastavak je donio isto stanje snaga na parketu.

Domaći su punili koš gostiju te su u jednom trenutku imali i čak 26 poena prednosti (75:49). Ipak, gosti su posljednji period popravili dojam te na kraju je bilo konačnih 92:79.

Kod Slobode je najbolji bio Almir Hasandić koji je ubacio 22 poena. Kod gostiju je centar Marko Dujković ubacio 26 poena te zabilježio osam skokova. Nikica Šljuka je odigrao solidnu utakmicu u kojoj je postigao 17 poena, većinu u prvom poluvremenu.

Bosna Royal je ostala na jednom trijumfu te je posljednja dok Sloboda trenutno ima omjer od tri pobjede i dva poraza.