Juventus slavio nad Laziom i zadržao prednost nad Romom

Aktuelni prvak Italije Juventus nastavlja svoj put prema odbrani titule prvaka Italije. Ekipa koju sa klupe predvodi Massimilliano Alegri je večeras gostovala u Rimu kod Lazia.

Laziali su bili preslab protivnik i Stara dama kući nosi tri boda. Sa dva gola Paula Pogbe te jednim Carlosa Teveza protutnjali su Olimpicom te slavili sa 0:3.

Paul Pogba je načeo Lazio u 24. minuti nakon odlične asistencije Carlosa Teveza. Početak drugog poluvremena je zapečatio pobjedu Juventusa. Asistencija Claudija Marchisija za Carlosa Teveza i na semaforu je već stajalo 0:2.

Odlično veče Juventusa je zatvorio svojim drugim golom Pogba. Francuz je u 64. minuti pogodio nakon dodavanja Roberta Pereyre.

Do kraja je Juventus ostao sa igračem manje jer je Simone Padoin zaradio dva žuta kartona.

Naš Senad Lulić je odigrao cijeli meč za Lazio. U 74. minuti je zaradio i žuti karton.

Juve sa novom pobjedom ima 31 bod dok je Roma druga sa tri boda manje.