Željo se namučio protiv Laktaša, Sarajevo poraženo u Trebinju

U okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su četiri susreta, a u svim su slavili domaćini.

Željezničar se po hladnom vremenu i teškom terenu dosta namučio sa Laktašima. Plavi su tokom cijelog susreta imali više loptu u nogama, ali sa vrlo malo dobrih prilika.

Igrači Željezničara nakon početnog pritiska izgledali su u potpunosti izgubljeno. Jako loša pas-igra tima sa Grbavice rezultirala je sa svega nekoliko prilika u kojima je golman Laktaša izlazio kao pobjednik.

Deset minuta prije kraja utakmice rezervista Haris Redžepi postiže pogodak za domaće. Omaleni Redžepi glavom je zatresao mrežu gostiju i donio veoma važna tri boda svom timu.

Po završetku utakmice mogli su se čuti zvižduci navijača koji su, unatoč pobjedi, bili nezadovoljni igrom i zalaganjem igrača u plavim dresovima.

Sarajevo je poraženo na gostovanju u Trebinju sa minimalnih 1:0. Tim sa Koševa je pružilo dobru partiju na Policama, ali je nesretno poraženo golom Dreča u 90. minuti.

Treba napomenuti da je povratnik u redove Bordo tima, Alen Škoro postigao pogodak, koji je glavni sudija iz Mostara Mirko Buljan poništio zbog nedozvoljene pozicije.

Slavija je sa igračem manje savladala Velež sa 2:1. Odlično je počelo za goste koji su u 25. minuti preko Majkića došli u vodstvo. Mostarci su od 28. minute imali igrača više kada je crveni karton zaradio Regoje. Sve što su igrači Veleža trebali uraditi je sačuvati minimalnu prednost do kraja utakmice za tri boda koja bi ih isčupala iz najopasnije zone.

Tako nisu mislili igrači Slavije, koji su pokazali zašto se nalaze u samom vrhu premijerligaške tabele. U 68. minuti Jovanović poravnava na 1:1, a u 73. minuti Spalević ruši sve snove Rođenih da mogu neporaženi napustiti stadion u Istočnom Sarajevu.

Orašje je na svom stadionu sa 2:0 savladalo Široki Brijeg. Golman gostiju Bandović u 26. minuti na vrhu šesnaesterca ruši jednog igrača Orašja nakon čega mu glavni sudija meča Goran Paradžik pokazuje pu u svlačionicu.

Labudovima nije bilo teško da slave sa igračem više. Prvo je Vidović nakon sat vremena igre zatresao mrežu Širokobriježana, a dva minuta prije kraja utakmice Halilović postavlja konačnih 2:0.

Zrinjski je bez problema sa 3:0 savladao Travnik. U 12. minuti dolazi s desne strane ubacuje Selimović, a u gostujućem šesnaestercu najbolje se snalazi Kordić, koji pogađa za 1:0. U 41. minuti Žižović pogađa iz jedanaesterca, a Žižović je strijelac kod konačnih 3:0.

Banjalučki borac je sa visokih 4:0 ispratio gradačačku Zvijezdu. Domaći su sve riješili u prvom dijelu. Kajkut u 19. minuti dolaze u vodstvo, da bi na 2:0 povisio Vranješ.Isti igrač strijelac je i u 33. minuti. Konačnih 4:0 za Borac postavio je Maksimović pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine ekipa Modriča Maksime odnijela je bod sa stadiona Pirota u Posušju. U 21. minuti dosuđen je sumnjiv jedanaesterac za goste. Bojić je šutirao, a njegov udarac golman Posušja Markotić odbija do Vasića koji pogađa za vodstvo Modriče. Domaći početkom drugog dijela uspjevaju poravnat preko Pokrajčića. Do kraja susreta mreže su mirovale.

U Posušju se u nedjelju igra posljednji susret 19. kola gdje će posljednjeplasirano Posušje dočekati aktualnog prvaka Modriča Maksimu.